Gdzie najlepiej sprawdzą się skrzyniopalety?
Zdecydowana większość towarów jest transportowana i magazynowana za sprawą wykorzystania palet drewnianych. Dzięki paletyzacji możliwe jest przyspieszenie wszystkich niezbędnych operacji związanych z przemieszczaniem i składowaniem ładunków, ponieważ pozwala to na użycie wózków widłowych oraz optymalizację ilości niezbędnego miejsca wewnątrz hal magazynowych, a także na skrzyniach ładunkowych pojazdów ciężarowych czy dostawczych. Doskonałym uzupełnieniem palet dla wielu procesów logistycznych są nadstawki paletowe. W Poznaniu są one dostępne w ofercie firmy Aleja, która produkuje i sprzedaje także klasyczne palety drewniane. Przekonajmy się, czym są nadstawki paletowe i jaką pełnią funkcję.
Czym są nadstawki paletowe?
Palety drewniane pozwalają na ustawianie na swej powierzchni rozmaitych ładunków, a po ich unieruchomieniu np. za sprawą foliowania czy bandowania także ich sprawne i szybkie przemieszczanie. W przypadku niektórych produktów niezbędne okaże się jednak zastosowanie skrzyniopalet. Łatwo można je otrzymać, łącząc ze sobą klasyczną paletę oraz dopasowaną do niej pod kątem wymiarów nadstawkę. Jest to element składający się z desek połączonych na swych końcach metalowymi okuciami wyposażonymi w zawiasy. Dzięki temu całość można składować i przewozić w pozycji złożonej, zmniejszając ilość koniecznego miejsca, a w razie potrzeby nałożyć na palety, które mają zostać przekształcone w skrzyniopalety. Daje to znacznie większą elastyczność, a także pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z przygotowywaniem ładunków.
Do czego wykorzystuje się skrzyniopalety?
Skrzyniopalety sprawdzają się w przypadku towarów transportowanych luzem. Będą one nieocenione, jeżeli chodzi o płody rolne, zwłaszcza warzywa i owoce twarde. Przydają się również tam, gdzie w grę wchodzi przewóz ładunków objętościowych, które muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. niektórych tekstyliów.